17 Haziran 2012 Pazar

Piola, italiano vero? o no?

Rutin bir iş gününde, rutini kırmak isteyen Bayan BalŞeker beni arayıp, uzun zamandır gitmek için ısrar ettiğim Piola'da öğle yemeği yemeyi önerdi. Hemen atladım! Her zaman öğle yemeği yediğimiz yerleden biraz daha zengin menüsü olan ve de daha pahalı olan Piola, aslında bizim Maslak- Levent hattının da biraz dışında: Barbaros Bulvarı'nın başındaki Point Otel'in girişinde yer alıyor.Öncelikle olumlu yönlerinden bahsetmezsem haksızlık yapmış olurum: Menu gayet güzel. Özellikle pizzalar çok çeşitli ve iyi açıklanmış. Makarna ve ana yemekler biraz daha zenginleştirilebilir. Ama burası özellikle pizza ve salata yemek icin ideal bir yer. Salataların sunumu ve bolluğu, pizzaların büyüklüğü ve lezzeti mükemmel! Özellikle domates soslu olanlar benden tam puan aldı!Öte yandan, ambiyanstan bahsedecek olursak kesinlikle içerde oturmanızı tavsiye ederim. Point Otelin hemen karşısında dev yeşil brandanın arkasında devam eden gizemli inşaat dışardaki masaları çok kötü etkilemiş durumda.İnanılmaz bir toz duman içinde oturup yemek yemek zorunda kalıyorsunuz. Üstelik dışardaki masalara bakan garson da bizleri bu konu hakkında hiç uyarmayı düşünmedi. Kendisine yoldaş arıyordu herhalde.Fiyatlar bence pahalı. Dünyanın sonu değil, ama bütün menü rahatlıkla 5 ila 8 TL daha ucuz hazırlanabilirmiş.


Önden istedigim bruschetta koca bir tabakta, oldukça sade olarak geldi. Bu fiyata, tabağın kesinlikle biraz daha süslenmesi gerekirdi.


Ben pizza Mare Monti, yandaki masaya gelen tabağa sulanan ve son anda her zamanki gibi karar değiştiren Bayan Bal Şeker roka salatası ve arkadaşımız Quattro Stagione siparis etmişti.


Bizimkiler sorunsuzdu. Hatta Bayan Bal Şeker'e gelen basit roka salatasını bu kadar alengirli hale getirebildikleri için tebrik etmek lazım. Ancak misafirimize quattro stagione yerine quattro formaggi gelmisti. Garsonumuz aradaki farkı hemen idrak etmesine rağmen önce bir şey olmamış gibi pizzayı masaya koydu. Her ikisi de quattro değil mi canım!? Bizim itirazımız üzerine bir afra tafrayla pizzayı geri götürüp, 20 dakika sonra sipariş ettigimiz pizzayı getirdi.

Allora, uzun lafın kısası, sadede gelirsek;İstanbul'un tozundan dumanından uzakta, içerde oturursanız Piola'nın ambiyansı guzel; özellikle öğlen için önerilir. Fiyatlar pahalı ama korkunç değil. Pizzalar çok başarılı. Garsonlar İstanbul'un hemen hemen her yerindeki gibi; biraz cool, biraz bıkkın, biraz snob.

Seviyorum bu şehri! Guzel istanbul!

Bay Afiyet
15/6/2012

2 yorum:

Oglak Kizlari dedi ki...

Bana göre gidilmez.
Paylaşım için çoook teşekkürler.

Snob anne Çiğdem

evrim-idil dedi ki...

herkes italyan kesilmis piyasada.. gelip gorseler bari de hakkini verseler yaptiklari isin

biblogumuzeksikti.blogspot.com/ - darkhighfashion.blogspot.com/

Related Posts with Thumbnails