20 Ocak 2011 Perşembe

Oyun bunun neresinde?

Ye ve oyna!
İstinye Park'ın üstkatında konumlanmış aydınlık ve zevkli bir lokanta olan Big Plate'in motosu bu!


Yemek te, oynamak ta bana fazlasıyla uyar. "Oyun" Big Plate'in neresinde bilemiyorum, henüz keşfedemedim, ama "yemek" kısmından memnun kaldım doğrusu.

Söylendiğine göre "oyun" için cuma günleri işten sonra buraya takılmak gerekiyormuş. Oysa ben işten çıktıktan sonra genellikle hızla Maslak'tan uzaklaşmak istediğimden bu eğlenceyi bir türlü yakalayamadım.Big Plate'e gidebilmek için İstinye Park'ta, Pazar Yeri asansörlerine binince en üst kata çıkmalısınız. Aydınlık ve ferah bir mekan. Soğuklara rağmen ısrarla, yılmadan sigara içmeyi sürdürenler için bahçesi de var.Salataları kocaman ve lezzetli. Aperetif tabakları, pizzaları ve tatlıları da oldukça başarılı.

Bay Afiyet, en düşük kalite, kuru, yerli mozzarella kullanılmasını eleştirmekle beraber, önüne gelen bacon'lı kanepeleri silip süpürmekten geri kalmadı.Bir iki sefer ise, sırf Big Plate'in çilekli milföy için alışveriş merlezi ıstırabına katlandık ve İstinye Park'a gittik.Big Plate'in benim için en büyük mahsuru -ki bu kimileri için bir artı puandır şüphesiz- üst kat komşusu Hillside spor salonundan yemek yemek üzere aşağıya inen sıfır beden, ultra fönlü bayanlarla, günün ortasında spora gelebilmek için nasıl bir işte çalıştıklarını hep merak ettiğim haşin bakışlı beyler. Kıskançlık işte benimki de..


Düşündüm de, "oyun" nerde biliyor musunuz? Şu resimdeki pancake'in katlarının arasında. Yani, oyun için yemek lazım. Yani, eat to play!

Bayan Bal Şeker
20/01/2011

1 yorum:

t-owner dedi ki...

play to eat! bu çilekli milföyü haketmek için kalori yakmak şart! ama çok çok leziz gözüküyor :)))) yummy!

Related Posts with Thumbnails